Koncept PQ školám

Vytvoř zázrak ve 27 000 cm3!

 

Chcete se se svojí třídou zúčastnit Pražského Quadriennale 2019 a vystavit váš společný projekt? Přihlaste se do soutěže určené základním, středním i mateřským školám z celé České republiky.

 

Společné téma pro všechny malé a mladé účastníky je „Zažij zázrak“ a my vám k tomu nabízíme prostor 27 000 cm3!

 

Do tohoto prostoru společně s vašimi žáky vyrobte krychli o velikosti 30x30x30 cm, do níž promítnete vaši představu o prožitku zázraku. Osobní zázrak si během vlastních příprav prožijí žáci sami, na moment se stanou umělci a na jejich dílo se přijdou podívat tisíce návštěvníků, kteří za námi přijíždí ze všech koutů světa.

 

Všechny „vaše zázraky“ budou vystaveny v rámci PQ 2019 na pražském Výstavišti. Ten nejzajímavější z nich, jež vybere odborná porota, bude realizován jako skutečná scéna přístupná po celou dobu trvání PQ 2019 (6. – 16. 6. 2019).

Druhá část nabízí všem návštěvníkům interaktivní prostor, který je součástí PQ. Je umístěn v jedné z hal obklopujících Křižíkovu fontánu a tvoří ho šest boxů vzájemně propojených tunely, které pojednali přizvaní umělci nebo organizace. Vzniká tak jakýsi labyrint s několika „zázračnými“ zastávkami. Jejich podobu mají na starosti přizvaní umělci: Markéta Hlinovská se ve své tvorbě nejčastěji inspiruje světem zvířat, Tereza Damcová je multimediální umělkyně, která propojuje zvukové a výtvarné instalace, třetím umělcem je výtvarník Kakalík, autor komiksů a hodně vtipných animovaných filmů. Další boxy hravě vyplní stavebnice Lego s možností vytvořit a vystavit vlastní legomozaiku a také Česká televize, která zavede návštěvníky svého boxu do virtuálního prostoru. Na tyto objekty a jejich obsahové ztvárnění navazuje část určená pro workshopy, setkání a umělecké dílny. Připravujeme workshop se slavnou britskou ilustrátorkou Olivií Lomenech Gillovou, známou svými ilustracemi pro J.K. Rowlingovou nebo animátorský kurs, ve kterém si natočíte vlastní lego film s Aeroškolou.

 

 

Programy pro školy

 

Každý den nabízíme programy pro školní nebo organizované skupiny. Programy probíhají především v dopoledním čase, ale je možné si objednat program i v pozdějším termínu. Nabízíme tři druhy programů: pro nejmenší děti (mateřské školy, I. stupeň ZŠ), základní školy (II. stupeň ZŠ) a střední školy. Programy nabízíme v několika časových variantách: 90, 120 a 180 minut. Součástí programu je také prohlídka vybraných expozic PQ. Programy je nutné si s předstihem rezervovat, maximální kapacita je 25 žáků.