PQ dětem

PQ dětem bude již po šesté nedílnou součástí festivalu Pražské Quadriennale. Projekt nabízí speciální program určený nejen našim nejmladším návštěvníkům, ale všem, kteří chtějí „zažít zázrak“.

 

PQ dětem nabízí všem návštěvníkům interaktivní prostor. Ten je umístěn v jedné z hal obklopujících Křižíkovu fontánu a tvoří ho šest boxů vzájemně propojených tunely, které pojednali přizvaní umělci nebo organizace. Vzniká tak jakýsi labyrint s několika „zázračnými“ zastávkami. Jejich podobu mají na starosti přizvaní umělci: Markéta Hlinovská se ve své tvorbě nejčastěji inspiruje světem zvířat, Tereza Damcová je multimediální umělkyně, která propojuje zvukové a výtvarné instalace, třetím umělcem je výtvarník Kakalík, autor komiksů a hodně vtipných animovaných filmů. Další boxy hravě vyplní stavebnice Lego s možností vytvořit a vystavit vlastní legomozaiku a také Česká televize, která zavede návštěvníky svého boxu do virtuálního prostoru. Na tyto objekty a jejich obsahové ztvárnění navazuje část určená pro workshopy, setkání a umělecké dílny. Připravujeme workshop se slavnou britskou ilustrátorkou Olivií Lomenech Gillovou, známou svými ilustracemi pro J.K. Rowlingovou nebo animátorský kurs, ve kterém si natočíte vlastní lego film s Aeroškolou.

 

Workshopy

 

Každý víkendový den v průběhu PQ jsou pro dětské návštěvníky připraveny dopolední a odpolední workshopy. Nabídneme v nich výtvarné programy pro nejmenší děti, školu animace s Aeroškolou, která vás naučí jak natočit vlastní animovaný film nebo výtvarné dílny s přizvanými umělci. Kapacita workshopů je omezená, místa je nutné rezervovat.