Představujeme nové kurátory projektu PQ školám

Kurátory projektu PQ školám a dětem jsou Ondřej Horák a Jiří Raiterman, kteří tvoří jádro umělecko-vzdělávací platformy Máš umělecké střevo?(MUS).

 

Platforma Máš umělecké střevo? koncipuje a realizuje doprovodné a stálé programy v oboru současného umění a vzdělávání, spolupracuje s galerijními institucemi v čechách i v zahraničí a podílí se také na jednorázových uměleckých projektech (např. doprovodný program k festivalům 4 + 4 dny v pohybu, Fotograf festival apod.)

Cílem zástupců MUS je u mladých lidí podnítit zájem o současné umění, inspirovat studenty k aktivnímu zkoumání uměleckých přístupů a jejich významu pro každodenní život. Nabízí možnost osobně se setkávat s výraznými osobnostmi naší výtvarné scény ať na workshopech nebo během tematických debat.

 

Platforma MUS každoročně vyhlašuje soutěž pro žáky středních škol Máš umělecké střevo?, jejíž součástí je mezinárodní přehlídka studentských projektů vycházejících z témat současného výtvarného umění a společnosti.