PQ školám

PQ školám nabízí všem žákům a studentům interaktivní prostor, který je umístěn v jedné z hal obklopujících Křižíkovu fontánu a tvoří ho šest boxů vzájemně propojených tunely, které pojednali přizvaní umělci nebo organizace. Vzniká tak jakýsi labyrint s několika „zázračnými“ zastávkami. Jejich podobu mají na starosti přizvaní umělci:

 

Markéta Hlinovská

se ve své tvorbě nejčastěji inspiruje světem zvířat,

 

Tereza Damcová

je multimediální umělkyně, která propojuje zvukové a výtvarné instalace,

 

Kakalík

je autor komiksů a hodně vtipných animovaných filmů.

 

Další boxy hravě vyplní stavebnice LEGO s možností vytvořit a vystavit vlastní legomozaiku a také Česká televize, která zavede návštěvníky svého boxu do virtuálního prostoru. Na tyto objekty a jejich obsahové ztvárnění navazuje část určená pro workshopy, setkání a umělecké dílny.

 

 

Programy pro školy

 

Každý všední den PQ 2019 nabízíme programy pro školní nebo organizované skupiny. Programy probíhají v dopoledním čase mezi 9:00 a 14:00.

Nabízíme tři druhy programů: pro nejmenší děti (mateřské školy), I. stupeň ZŠ a II. stupeň ZŠ spolu se střední školou. Programy nabízíme v několika časových variantách: 60, 90 a 120 minut. Součástí programu je také prohlídka vybraných expozic PQ. Programy je nutné si s předstihem rezervovat, maximální kapacita je 25 žáků.